Цікаві факти про корів (частина 1)
вт, 12 серпня 2014

Цікаві факти про корів (частина 1)

Збірка незвичайних і цікавих фактів про корів.

1. Кожну хвилину щелепи корови роблять від 30 до 90 рухів.

2. Найважча корова в світі - Маунт Катадін, голштинсько-дурхамский гібрид - досягала ваги 2270 кг (1906-1910 рр.) Згідно Книги рекордів Гіннеса, вона була в холці 1,88 м і 3,96 м в обхваті.

3. За своє життя корова дає близько 200 тис. Склянок молока. Стадо з 60 корів виробляє тонну молока за день.

4. Корови почувають магнітне поле Землі і розташовують своє тіло під час годування і відпочинку уздовж його силових ліній.

5. Бик став жуйно твариною в процесі еволюції. Бики і корови не могли занадто швидко бігати, у них не було іклів або кігтів, тому у них з'явився особливий спосіб прийняття їжі: швидко схопити, проковтнути, чи не пережовуючи втекти, а дожувати потім - в спокійній обстановці.

6. Корови вміють плакати.

7. На шкірі носогубного дзеркала у корів є лінії, подібні узорам на долонях людини. Як і наші відбитки пальців, у кожної особини вони строго індивідуальні. Скотарі зі штату Індіана в США використовують метод носових відбитків для розшуку викрадених корів.

8. Нюх у корів розвинен слабше, ніж у інших тварин. Проте перш ніж почати їсти траву на пасовищі, корова ретельно обнюхує землю. Якщо на ділянці були недавно розкидані добрива, вона відмовиться пастися.

9. У 43-го президента США Джорджа Буша є корова Офелія.

10. В ООН порахували, що корови наносять екології Землі більше збитку, ніж автомобілі або літаки: корови прямо або опосередковано пов'язані з виділенням 18% всіх парникових газів у світі. Одні тільки коров'ячі гази і гній відповідальні більш ніж за третину парникового газу, що потрапляє в атмосферу - метану, який нагріває Землю в 20 разів швидше, ніж вуглекислий газ.